Обмежувачі перенапруги ОПН-10, ОПН-6 призначені для захисту від комутаційних і атмосферних перенапруг ізоляції електрообладнання.
Обмежувач перенапруги нелінійний (ГНН) — це елемент захисту без іскрових проміжків. Активна частина ОПН складається з легованого металу, при подачі напруги він веде себе як безліч послідовно з'єднаних варисторів. Принцип дії ОПН заснований на тому, що провідність варисторів нелінійно залежить від прикладеної напруги. При відсутності перенапруг ОПН не пропускає струм, але як тільки на ділянці мережі виникає перенапруження, опір ОПН різко знижується, чим і обумовлюється ефект захисту від перенапруги. Після закінчення дії перенапруги на висновках ОПН, його опір знову зростає.
Перехід від «закритого» до «відкритого» стан займає одиниці наносекунд (на відміну від розрядників з іскровими проміжками, у яких це час спрацьовування може досягати одиниць мікросекунд). Крім високої швидкості спрацьовування ОПН володіє ще рядом переваг. Одним з них є стабільність характеристики варисторів після неодноразового спрацьовування аж до закінчення зазначеного часу експлуатації, що, крім іншого, усуває необхідність в експлуатаційному обслуговуванні.
Призначення обмежувачів перенапруги ОПН6 і ОПН10:
Обмежники перенапруги нелінійні у полімерному корпусі (ОПНп), на відміну від традиційних вентильних розрядників з іскровими проміжками не містять іскрових проміжків і мають активну частину складається з металлооксидних нелінійних резисторів (варисторів), виготовлених з окису цинку (ZnO) з малими добавками оксидів інших металів.
Обмежувачі перенапруг призначені для захисту від комутаційних і атмосферних перенапруг ізоляції електроустаткування в мережах змінного струму промислової частоти номінальною напругою від 0.38 до 750 кВ.
Обмежувач розрахований для роботи в районах з помірним і холодним кліматом і промислової атмосферою при сильному забрудненні зовнішнього середовища на відкритому повітрі. Граничне верхнє значення температури навколишнього середовища — плюс 45° С, нижнє — мінус 60° С.
Так як в обмежувачі перенапруг немає іскрового проміжку, то при їх спрацьовуванні зносу контактів не відбувається. Варистори, що застосовуються в обмежувачі перенапруг, мають стійку вольтамперную характеристику, яка не змінюється в процесі експлуатації. Тому, на відміну від вентильних розрядників, обмежувачі перенапруг не вимагають обслуговування і контролю параметрів протягом усього терміну служби.
Конструктивно ОПН являє собою высоконелинейное опір (варистор), укладений в високоміцний герметизований полімерний або фарфоровий корпус. При виникненні хвиль перенапруги опір варисторів зміняться на кілька порядків (від мегомов до десятків Ом) з відповідним зростанням струму від міліампер при впливі робочого напруги до тисяч ампер при впливі хвилі перенапруги.
Умовне позначення вентильних обмежувачів перенапруги ОПН6 і ОПН10:
ОПН – ограничитель перенапряжений нелинейный;
п — буква, обозначающая материал покрышки ( полимер);
6; 10 — класс напряжения сети в киловольтах;
7,2; 12; — наибольшее длительно допустимое рабочее напряжение в киловольтах;
10 — номинальный разрядный ток в кА;
1 – класс разряда линии;
IV — степень загрязнения по ГОСТ 9920;
УХЛ1 — климатическое исполнение и категория размещения по ГОСТ 15150.
- Ціна: Ціну уточнюйте