МОНТАЖНИЙ КАБЕЛЬ МКЭШ
ДЕТАЛЬНА ТЕХНІЧНА ІНФОРМАЦІЯ
Кабель МКЭШ – універсальний монтажний кабель широкого спектру застосування
Сучасна кабельна галузь відрізняється величезним розмаїттям пропонованої продукції. Адже умови прокладки систем електропостачання надзвичайно різноманітні і вимагають застосування продуктів, які б максимально точно відповідали поставленим завданням.
Кабель МКЭШ відноситься до категорії з'єднувальних кабелів і призначений переважно для фіксованого межблочного і внутриблочного з'єднання різних електричних пристроїв. Розрахований на роботу в умовах напрузі 500 В змінного струму частоти до 400 Гц або до 700 В постійного струму.
Основні переваги універсального монтажного кабелю МКЭШ
Затребуваність даного виду кабельної продукції має вагомі підстави. Серед інженерів і проектувальників електричних мереж проводу МКЭШ цінуються за:
- Стійкість до зовнішніх електромагнітних перешкод.
- Високі механічні показники міцності.
- Забезпечення захисту даних, у тому числі і від несанкціонованого доступу.
- Пожежна безпека, так як у виконанні нг(А) кабель не підтримує горіння.
- Здатність витримувати значні перепади температур.
- Довгий термін служби.
Перераховані вище якості виступають гарантією того, що електромережу буде працювати стабільно і надійно, виконуючи свої завдання на 100% і не вимагаючи дорогого сервісного обслуговування.
Особливості конструкції кабелю МКЭШ
Абревіатура МКЭШ позначає «монтажний кабель в екрані з захисним шлангом», що досить точно описує конструктивні особливості даного виду продукції. Кожен провід МКЭШ складається з наступних елементів:
- луджені струмопровідні жили з міді, кількість яких може варіюватися від 2 до 14;
- ізоляція з полівінілхлоридного пластикату;
- екрануючий шар з обплетення мідним дротом;
- оболонка з ПВХ-пластикату.
Приклад позначення: МКЭШ 7×0,75 , де: 7 - це кількість жил, а 0,75 – їх перетин.
Використання в конструкції обплетення, щільність якої складає не менше 65%, дозволяє знизити вплив зовнішніх електромагнітних випромінювань на внутрішній провід кабелю і зменшити паразитне випромінювання сигналів.
Так як екрановані кабелі МКЭШ орієнтовані в основному на промислове використання з довгим терміном експлуатації, то ГОСТом 10348-80 встановлені суворі вимоги до готової продукції, які регламентують конструктивні, електричні і механічні параметри. Так, максимальний зовнішній діаметр кабелю 2×0,35 дорівнює 7,5 мм, а для 14×0,75 – 15 мм.
Діапазон випускаються перерізів представлений наступними розмірами: 0,35, 0,5, 0,75.
Технічні характеристики монтажного кабелю МКЭШ
Провід МКЭШ характеризується наступними властивостями:
- номінальну змінну напругу до 500В;
- номінальна постійна напруга – до 750В;
- діапазон робочих температур – від -50°С до +70°С;
- будівельна довжина – не менше 25 м;
- строк експлуатації – 15 років, або напрацювання 10 тис. годин;
- стійкість до вібраційних навантажень 5000 Гц з прискоренням до 40 g.
Дані величини розраховані на стандартні умови експлуатації, які припускають відносну вологість повітря не більше 98% при температурі 35°С.
Сфера застосування МКЭШ
Кабель монтажний МКЭШ застосовується там, де необхідно забезпечити високу чистоту електричного сигналу. Тому особливо затребуваний при:
- підключення приладів контролю;
- пристрої систем сигналізації;
- монтажі комунікаційної апаратури АТС.
Оптимальним варіантом стане такий вибір при проходженні декількох кабелів різного призначення в одному колодязі, жолобі або кабель каналі. Особливо поширені такі умови на промислових об'єктах, для яких характерний високий рівень електричного шуму.
Застосовуватися кабель може як для внутрішніх, так і для зовнішніх монтажних робіт.
Закордонним аналогом кабелю МКЭШ є провід LI-YCY, який також є екранованим та застосовується для передачі даних в системах відеоспостереження і комп'ютерної техніки.
Вимоги до маркування
Якісний кабель від надійного виробника, обов'язково повинно мати такі дані, які розташовуються на ярлику, прикріпленому до бухти або барабану:
- товарний знак торговельної марки;
- повне умовне позначення кабелю, в якому вказується кількість жил і їх умовне переріз;
- довжина;
- дата виготовлення;
- відповідність ГОСТ.
Реализуются провода МКЭШ в бухтах. Стандартная длина намотки может составлять от 150 до 300 метров, в зависимости от размера. Цена товара обычно указывается за 1 погонный километр. Вес приобретенной партии можно узнать с помощью таблиц, в которых отображено значение массы кабеля МКЭШ в зависимости от количества жил и сечения.
Методы контроля качества
Проверить качество приобретенного кабеля МКЭШ можно, не прибегая к услугам специализированной лаборатории. Однако следует помнить, что полученные данные не считаются экспертным заключением и носят предварительный характер.
При прийомі партії рекомендується скористатися наступними методами:
- Візуальний огляд
Метою якого є перевірка кількості жил, а також число зволікань в жилі, наявність екранованого шару (обплетення) і цілісність захисного ізоляційного покриття.
- Вимірювання конструкційних розмірів
Осуществляется при помощи измерительных инструментов с соответствующим делением. Позволяет проверить соответствие толщины изоляции, оболочки и наружного диаметра заявленным производителем. Расчет сечения жилы по формуле 0,785dпр2 * N (где N – число проволок в жиле) не относится к строгим методам контроля, а может служить лишь косвенным основанием для более тщательной перепроверки.
- Измерение электрического сопротивления
Проводится с помощью омметра. Залогом верных данных служит хороший контакт кабеля с измерительными проводами. Соблюдение этих нехитрых рекомендаций и сотрудничество с проверенными поставщиками позволит обеспечить надлежащее качество электрических соединений и свести к минимуму риск перебоев электроэнергии по вине кабеля.
- Ціна: Ціну уточнюйте